Turniej Soccer College w Dobrzeniu Wielkim

Drodzy Rodzice,

w ubiegłą sobotę 12.12.2015 grupa trenera Maćka, wzięła udział w turniej organizowanym przez Soccer College Łubniany, który odbył się na hali w Dobrzeniu Wielkim. Był to turniej dla rocznika 2007, jednak mimo to trener nie bał się wystawić o rok młodszych zawodników, którzy pomimo młodszego wieku dzielnie stawiali czoła starszym kolegom. Nasza drużyna mierzyła się z takimi drużynami jak: Football Academy Opole, Football Academy Olszanka, Viktoria Chróścice, Stal Osowiec, OkiS Prószków, UKP Gol Opole oraz gospodarze Soccer College Łubniany.

Na hali zostały przygotowane dwa równoległe boiska, które były otoczone bandami a grało się na 4 bramki. Na boisku w jednym czasie mogło przebywać 3 zawodników z każdej drużyny, a cały mecz bez przerwy trwał 15 minut, co dało łącznie 105 minut samej gry. Po każdym meczu drużyna miała 15 minut przerwy, aby odpocząć, a następnie rozgrywała kolejny mecz, przez co intensywność całego turnieju był bardzo wysoka, co było widać po zawodnikach.

W tym wieku nie patrzy się na wyniki, lecz pomysły chłopców na rozwiązania poszczególnych akcji, pojedynki 1x1, radość z gry czy cechy wolicjonalne, dlatego tez organizatorzy postanowili, że nie będzie prowadzona klasyfikacja końcowa, lecz każdy uczestnik otrzyma medal, dyplom a każda drużyna puchar.

-Mimo, że nie udało nam się wygrać żadnego meczu, jestem bardzo zadowolony z chłopaków, ponieważ nie przestraszyli się starszych oraz większych przeciwników, którzy przewyższali ich fizycznie, lecz technicznie nie odstawali za bardzo i dzięki temu mecze kończyły się dużą ilością strzelonych bramek przez obie strony, wszyscy z drużyny strzelili bramki oraz dali z siebie wszystko. Chciałbym także podziękować rodzicom za wytrwałość, dopingowanie swoich pociech i przede wszystkim nie przeszkadzaniu im w samodzielnej grze w piłkę, podsumował trener Maciek.

W turnieju wzięli udział: Bartek Szul, Filip Hunek, Kuba Broda, Łodziński Franek, Mateusz Krysiak oraz Wiktor Braczkowski.