Turniej Gwiazdkowy w Jastrzębiu-Zdrój

W piątek 18.12.2015 o godzinie 7.30 grupa trenera Maćka wyruszyła wspólnie autokarem do Jastrzębia-zdrój na Turniej Gwiazdkowy organizowany przez Akademie Royal Tigers, który odbywał się na hali sportowej "Omega", zaraz obok stadionu GKS-u Jastrzębie.

W turnieju brało udział 6 drużyn, które rywalizowały każda z każdą, grając po pięciu w polu plus bramkarz, a cały mecz trwał 15 minut. Nasi chłopcy pierwszy raz w życiu grali w taką ilość zawodników, mimo tego szybko przystosowali się do nowego systemu oraz taktyki i dzielnie stawili czoła rywalom, którzy byli na prawdę znakomici: Akademia Piłkarska The Royal Tigers, UKS Grom Tychy, Gwarek Zabrze, Gwiazda Ruda Śląska, Lukam Skoczków.

Między meczami zawodnicy mogli wziąć udział w teście Quick Feet, który polegał na uderzaniu piłką w odpowiednie bandy oznaczone numerami, które były wyświetlane na wyświetlaczu, najlepsze trzy osoby ze wszystkich uczestników turnieju otrzymały nagrody i upominki. Na koniec turnieju każdy zespół otrzymał puchar, medale oraz upominki, został także wybrany najlepszy zawodnik, król strzelców oraz najlepszy bramkarz turnieju, a głosowali trenerzy, warto dodać iż nasz bramkarz przegrał jednym głosem. Bardzo duże podziękowania dla Mam, które tego dnia pojechały z nami i pomogły trenerowi w opiece nad drużyną oraz dopingowały w każdym meczu.

-Jestem bardzo zadowolony z gry chłopaków, którzy realizowali założenia które omówiliśmy przed turniejem i trzymali się tego od pierwszego do ostatniego meczu, grali podaniami, myśleli na boisku oraz nie bali się pojedynków 1x1, które czasami kończyły się stratami bramek dla naszego zespołu, ale to jest piłka dziecięca i wyniki, czy nagrody indywidualne są tylko dodatkiem, a nie wyznacznikiem dobrej drużyny albo zawodnika. Obawiałem się że gra siłowa, którą charakteryzują się drużyny ze Śląska okaże się barierą nie do przejścia, ponieważ nasi zawodnicy na co dzień nie mają styczności z tak agresywną grą i walką do samego końca o każdą piłkę, jednak po otarciu siniaków i wzajemnej motywacji, przystosowali się do takiej gry, a wyniki były na styku, przegrywaliśmy różnicą jednej czy dwóch bramek, tylko w meczu z Gwarkiem Zabrze ulegliśmy znacząco. Było to bezcenne doświadczenie zarówno dla wszystkich chłopaków jak i dla mnie, podsumował trener Maciek.

W turnieju udział wzięli: Kuba Broda (br), Franek Łodziński, Hubert Noga, Ksawery Wiśniewski, Marcel Dzierżan, Wiktor Nowicki, Mateusz Trepka, Olek Adamczak, Mateusz Pośledni, Michał Przysiecki, Oskar Lonc.