Turniej w Siemianowicach Śląskich

Drodzy rodzice,

w sobotę 05.03.2016 grupa trenera Maćka wybrała się do Siemianowic Śląskich na turniej rocznika 2008. Sam turniej był bardzo mocno obstawiony, grały takie drużyny jak Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, Raków Częstochowa czy GKS Tychy. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały każdy z każdym, a dwie najlepsze drużyny przeszły do półfinałów, pozostałe grały o miejsca 5-10.

Nasza drużyna przebojowo wygrała wszystkie mecze w grupie, a w ostatnim meczu grupowym ogrywając Rozwój Katowice 3-2 zapewniła sobie pierwsze miejsce. W półfinale mierzyliśmy się z Rakowem Częstochowa, mecz stał na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny prezentowały znakomite umiejętności zarówno techniczne jak i ustawienie taktyczne na boisku, większość akcji była przemyślana i budowana od tyłu co się mogło podobać zgromadzonej publiczności. Po zaciętym pojedynku musieliśmy uznać wyższość naszego rywala ulegając 0-1, warto dodać że Raków wygrał cały turniej pokonując w finale Rozwój Katowice 1-0. W meczu o trzecie miejsce mierzyliśmy się z gospodarzami czyli UKS Jedność Siemianowice, po 12 minutach na tablicy widniał wynik 1-1, więc mecz musiały rozstrzygnąć karne, a jak to z nimi bywa , szczególnie w takiej kategorii wiekowej dużą rolę odgrywa tutaj szczęście. Niestety nie udało nam się wygrać tej „wojny nerwów” i ulegliśmy gospodarzom 2-1, plasując się na 4 miejscu. Dodatkowo nasz zawodnik, Wiktor Nowicki został królem strzelców pokonując w małej dogrywce rówieśników i z dorobkiem 9 bramek otrzymał pamiątkową statuetkę. Po ciężkim i pełnym emocji dniu wszyscy wróciliśmy do domu, pełni nadziei na kolejne turnieje.

- Jestem bardzo zadowolony i dumny z chłopaków, pokazali dzisiaj że ciężka praca się opłaca i po miesiącu intensywnej pracy na treningach oraz systematyczności można coś osiągnąć. Bałem się trochę że chłopcy będą dalej trochę podłamani po turnieju w Berlinie, podczas którego dostali solidną naukę gry w piłkę nożną, jednak po pierwszym meczu te wątpliwości zniknęły, wszyscy prezentowali się bardzo fajnie, grali odważnie a przede wszystkim chcieli grać w piłkę a nie kopać ją do przodu i w łatwy sposób zdobywać bramki. Zawsze pozostaje lekki niedosyt po zajęciu 4 miejsca, bo chłopcy byli w przysłowiowym „gazie”, a szczególnie Wiktor Nowicki udowadniając to zdobywając koronę króla strzelców, w półfinale graliśmy taki mały finał z drużyną z Rakowa i jestem pewny że jeśli byśmy wtedy wygrali to na pewno turniej padłby naszym łupem, ale mimo to jestem pełen nadziei i liczę na to że to będzie pozytywny bodziec dla nich, uwierzą jeszcze bardziej w siebie i swoje umiejętności, Podsumował Trener Maciek

Mecze Grupowe:
1. Stadion Śląski Chorzów II 1 – 5 Odra Opole, bramki: Wiktor Nowicki 3x, Mateusz Pośledni 2x
2. Odra Opole 2 – 1 UKS Jedność Siemianowice II, bramki: Wiktor Nowicki, Hubert Noga
3. Odra Opole 3 – 0 Silent Dąbrowa Górnicza, bramki: Oskar Lonc 2x, Wiktor Nowicki
4. Odra Opole 3 – 2 Rozwój Katowice, bramki: Mateusz Pośledni, Wiktor Nowicki 2x

Półfinał:
Odra Opole 0 – 1 Raków Częstochowa